Kultursamordnare Barn och ungdom

Här hittar du kontaktuppgifter till de som är kultursamordnare i respektive kommun i Östergötland. Deras uppgifter och mandat kan skilja sig stort mellan de olika kommunerna. 

Kultursamordnare Barn och ungdom Östergötland

 

Boxholm
Erika Horvat, barn- och ungdomsansvarig, biblioteket
Tel 0142-895 44, 0142-895 83
E-post erika.horvat@boxholm.se

 

Finspång
Michael Asfahan
Tel 0122-855 05
E-post 
michael.asfahan@finspang.se

 

Kinda
Mari Fransson, ansvarig Kultis
Tel 070-255 16 15
E-post mari.fransson@kinda.se

Anna Ekman Isaksson, barnbibliotekarie
Tel 0494-191 07, anna.ekman-isaksson@kinda.se

 

Linköping
Lina Marcusson, kultursekreterare
Tel 013-20 65 90
E-post lina.marcusson@linkoping.se

 

Mjölby
Lena Lindgren, kultur- och fritidsstrateg
Tel 0142-851 03, 0702-81 89 41
E-post  Lena.Lindgren@mjolby.se

 

Motala
Sonja Ander Slootman, samordnare barnkultur
Tel 070-213 00 92
E-post sonja.ander.slootman@motala.se

John Börén, kultursekreterare
Tel 0141-22 56 78
E-post  John.Boren@motala.se

 

Norrköping
Charlotta Arildsson, kultursekreterare
Tel 011-15 29 2
E-post charlotta.arildsson@norrkoping.se

 

Söderköping
Sandra Sandborg Johansen kultursekreterare
Tel 0121-187 10
E-post sandra.sandborg.johansen@soderkoping.se

 

Vadstena
Markus Lindberg, kultur- och fritidsstrateg
Tel  0143-150 54
E-post markus.lindberg@vadstena.se

 

Valdemarsvik
Gun Töllefsen, kulturchef
Tel 0123-193 45
E-post gun.tollefsen@valdemarsvik.se

 

Ydre
Christine Åström, biblioteksansvarig
Tel 0381-66 12 71
E-post christine.astrom@ydre.se

 

Åtvidaberg
Maria Gullqvist, kulturutvecklare
Tel: 0120-831 98
E-post maria.gullqvist@atvidaberg.se

 

Ödeshög
Christina Carlstedt, bibliotekarie
Tel 0144-350 49
E-post christina.carlstedt@odeshog.se