Skapande skola-samordnare

Här hittar du kontaktuppgifter till de kommunala samordnarna för Skapande skola. För friskolor, kontakta respektive skola för kontaktuppgifter.

 

Boxholm
Christina Nessvi
christina.nessvi@boxholm.se 

Finspång
Victoria Manfred
Tel 0122-855 05
Victoria.manfred@finspang.se


Kinda 
Petter Landholm
Tel 0494-192 57, 070-952 70 22
petter.landerholm@utb.kinda.se

 

Linköping
Lina Marcusson
Tel 013-20 65 90
lina.marcusson@linkoping.se

 

Mjölby
Lena Lindgren
Tel 010-234 51 03, 0702-81 89 41
lena.lindgren@mjolby.se

Motala
John Börén
Tel 0141-22 56 78
john.boren@motala.se

Norrköping
Fitim Kunushevci
fitim.kunushevci@norrkoping.se

Söderköping
Sandra Sandborg Johansen
Tel 0121-187 10
sandra.sandborg.johansen@soderkoping.se

Vadstena
Markus Lindberg
Tel 010-234 70 54, 073-078 92 50
markus.lindberg@vadstena.se 

Valdemarsvik
Gun Töllefsen
Tel 0123-193 45
gun.tollefsen@valdemarsvik.se

 

Ydre
Christine Åström
Tel 0381-66 12 71
christine.astrom@ydre.se

 

Åtvidaberg
Ida Eriksson
ida.k.eriksson@utb.atvidaberg.se

Ödeshög
Uppgift saknas.