barnkultur-ost

Region Östergötland

Barnkultur Öst

Kultursamordnare i Östergötland

Här hittar du kontaktuppgifter till de som är kultursamordnare i respektive kommun i Östergötland. Deras uppgifter och mandat kan skilja sig stort mellan de olika kommunerna.

Kultursamordnare i Östergötland

Boxholm
Sicheng Yan, barnbibliotekarie
Telefon: 0142-895 44
E-post: sicheng.yan@boxholm.se

Finspång
Victoria Manfred, kultursamordnare barn och unga
Telefon: 0122-855 05
E-post: victoria.manfred@finspang.se

Kinda
Eva Skärlund, kultursekreterare
Telefon: 0494-191 06
E-post: eva.skarlund@kinda.se

Linköping
Lina Marcusson, kultursekreterare
Telefon: 013-20 65 90
E-post: lina.marcusson@linkoping.se

Mjölby
Lena Lindgren, kultur- och fritidsstrateg
Telefon: 0142-851 03, 0702-81 89 41
E-post: Lena.Lindgren@mjolby.se

Motala
Sonja Ander Slootman, samordnare barnkultur
Telefon: 070-213 00 92
E-post: sonja.ander.slootman@motala.se

John Börén, kultursekreterare
Telefon: 0141-22 56 78
E-post: john.boren@motala.se

Norrköping
Charlotta Arildsson, kultursekreterare
Telefon: 011-15 29 24
E-post: charlotta.arildsson@norrkoping.se

Söderköping
Sandra Sandborg Johansen kultursekreterare
Telefon: 0121-187 10
E-post: sandra.sandborg.johansen@soderkoping.se

Vadstena
Markus Lindberg, kultur- och fritidsstrateg
Telefon: 0143-150 54
E-post: markus.lindberg@vadstena.se

Valdemarsvik
Gun Töllefsen, kulturchef
Telefon: 0123-193 45
E-post: gun.tollefsen@valdemarsvik.se

Ydre
Josefine Molinder, biblioteksansvarig
Telefon: 0381-66 12 71
E-post: josefine.molinder@ydre.se

Åtvidaberg
Maria Gullqvist, kulturutvecklare
Telefon: 0120-831 98
E-post: maria.k.gullqvist@atvidaberg.se

Ödeshög
Maud Konradsson, bibliotekarie
Telefon: 0144-350 49
E-post: maud.konradsson@odeshog.se

Region Östergötlands logotyp

Sociala medier